Ana Kuzusu 5.Hafta

Tarih :12/20/2016

İlk haftadan itibaren yarışmada olan, Elif Gülcanoğlu ile annesi Hatice Gülcanoğlu, Seda Şan ile annesi Sevil Şan, elenmeden 5. Haftaya kadar gelmeyi başardı. Yarışmaya 3. hafta giren Hülya Tosun ve annesi Miyase Tosun da 5. haftaya devam etmeye hak kazandılar.
4. hafta sonunda elenen Emire Ertuğral ve annesi Nursen Ertuğral yerine ise Cansu Demirci ve annesi Emire Demirci, Ana Kuzusu'nun yeni yarışmacıları oldu.
21. Bölüm
Ana Kuzusu'nun 19 Aralık Pazartesi günü yayınlanacak 21. bölümünde kızlar yapacakları zorlu görevlerde, rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışacak
İlk haftadan bu yana yarışmada olan ve elenmeden 5. Haftaya gelmeyi başaran Seda Şan, doğal temizlik malzemeleri kullanarak gömlekten vişne lekesi çıkarmaya çalışacak.
Yine elenmeden 5. Haftaya kadar gelmeyi başaran Elif Gülcanoğlu ise gelinlik alışverişine çıkacak.
Yarışmada 3. haftasına giren Hülya Tosun, doğal malzemeler kullanarak merdiven temizliği yapacak. Ana Kuzusu'nun yeni yarışmacısı, Cansu Demirci'nin ilk görevi ise şekerpare tatlısı yapmak olacak.
Kızların yaptıkları görevleri, gün sonunda anneleri tarafından değerlendirilecek. Anneler, başarılı buldukları kızları, altınla ödüllendirecek. Ancak, anneler kendi kızlarına ödül veremeyecek. Bakalım gün sonunda kızlar, hangi annelerden kaç altın alacak?
22. bölüm
Kızların görevleri yaptığı, annelerin onları altınla ödüllendirdiği Ana Kuzusu'nda heyecan devam ediyor.
Ana Kuzusu'nun 20 Aralık Salı günü yayınlanacak bölümünde, Cansu Demirci, doğal temizlik ürünleri alışverişine çıkacak. Elif Gülcanoğlu, kazaktan tiftikleri temizlemeye çalışacak. Hülya Tosun, mutfakta kıymalı pide yaparken, Seda Şan doğal temizlik malzemeleri kullanarak kapıdaki lekeleri çıkaracak.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler, bakalım hangi kıza kaç altın verecek.23. bölüm
4 kızın anneleriyle birlikte yarıştığı Ana Kuzusu'nda, büyük ödül 1000 altına giden yolda kıyasıya mücadele devam ediyor. Rakiplerinin annesinden altınları almaya çalışan yarışmacı kızları yine zorlu görevler bekliyor.
Ana Kuzusu'nun 21 Aralık çarşamba günü yayınlanacak bölümde, Seda Şan ıspanaklı kek yapacak. Elif Gülcanoğlu, doğal temizlik malzemeleri kullanarak salonda toz temizliği yapacak. Hülya Tosun, bir çiftliğe giderek doğal ürünler alacak. Cansu Demirci ise seyahat bavulu hazırlayack.
Gün sonunda kızların görevlerini değerlendiren anneler bakalım, kime kaç altın verecek?
24. bölüm
Ana Kuzusu'nda kızlar, görevleri yapıyor, anneleri onları altınla ödüllendiriyor. Büyük ödül 1000 altına giden yolda, kızlar rakiplerinin annelerinden en çok altını almaya çalışıyor.
Ana Kuzusu'nun 22 Aralık Perşembe günü yayınlanacak 24. bölümünde 4 yarışmacı kızı, yine zorlu görevler bekliyor.
Seda Şan, atom içeceği için meyve alışverişine çıkacak. Elif Gülcanoğlu, mutfak görevinde un helvası yapacak. Hülya Tosun, eski fotoğrafları albüme yerleştirecek. Diğer yarışmacı Cansu Demirci ise yağ dökülmüş ocağı doğal malzemeler kullanarak temizlemeye çalışacak
Kızların yaptıkları görevleri değerlendiren anneleri ise beğendikleri kızları altınla ödüllendirecek. Bakalım gün sonunda anneler, kendilerine verilen 4'er altını hangi kızlara verecek?

25. Bölüm
Ana Kuzusu'nda bugün 5.haftanın eleme heyecanı yaşanacak. 23 Aralık Cuma günü yayınlanacak 25. bölümde yarışmacılardan biri, annesiyle birlikte Ana Kuzusu'na veda edecek.
5.haftada elenecek yarışmacı, bugün yapılacak 3 özel oyundan sonra belli olacak. 13 altının dağıtılacağı özel oyunlar, dengeleri tamamen değiştirebilecek.
Zamana karşı yapılacak özel oyunlar sonunda değerlendirmeyi sunucu özlem Balcı yapacak.
5. haftanın eleme finalinde ilk özel oyun, yaprak sarma olacak. Yarışmacılar, kendilerine verilen sürede, en çok yaprağı sarmaya çalışacak.
Ana Kuzusu'nda eleme finalinde diğer bir özel oyun ise damacana taşıma olacak. 4 yarışmacı kız, su dolu damacanaları en kısa sürede mutfağa taşıma mücadelesi verecek.
özel oyunların son oyunu ise denizden kömür çıkarma olacak. Yarışmacı kızlar, soğuk Karadeniz sularında en çok kömürü toplamaya çalışacak.
özel oyunlar sonunda dağıtılacak 13 altınla birlikte hafta boyunca en az altını toplayan yarışmacı, annesiyle birlikte Ana Kuzusu'ndan elenecek. Elenecek yarışmanın yerine hafta başında yeni bir anne-kız yarışmaya dahil olacak.
Ana Kuzusu'nda 5. hafta sonunda elenen kim olacak? İlk haftadan bu yana yarışmada bulunan Seda Şan ve Elif Gülcanoğlu, yollarına devam edecek mi? Yarışmaya 3. hafta giren Hülya Tosun elenecek mi? Yoksa bu hafta yarışmaya giren Cansu Demirci, ilk haftasında Ana Kuzusu'na veda mı edecek?