Sevda Kuşun Kanadında


Sevda Kuşun Kanadında 16.Bölüm Özet

Türkiye'nin 70'li yıllarını anlatan TRT1'in dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında bu hafta da aksiyon dolu bir bölümle seyircisiyle buluşacak...
Bu cuma 16. bölümüyle ekrana gelecek dizide, Tümay'ın vurulması ve sonrasında Zafer Erbay'ın yaşadığı bunalım ekrana geliyor.
Tümay'ın babasına gerçekleri göstermek için seçtiği “ölümcül plan” kusursuz işlemiştir. Tümay kurşunların hedefi olmuştur ve babası Zafer Erbay'ın kolları arasındadır. Peki herşeye hükmetmesine rağmen can evinden vurulan kudretli Zafer Erbay hayatının en zor anında ne yapacak?
ömer Zafer'in Peşinde
Can dostu Arif'in ettiği intikam yeminini sürdüren ömer, Zafer Erbay'ı kıstırmak için yeni yollar aramaktadır. ömer, Solaklı'nın Zafer'in adama olduğunu ve Zafer'e ulaşmanın yolunun Solaklı'ya yakın olmaktan geçtiğini bildiği için Solaklı'nın birlikte çalışma teklifini kabul eder. Bu sırada Asım'la karşılaşır.
Kıbrıslı Genç Mücahit Asım
Asım, Kıbrıslı genç bir mücahittir. Türkiye'ye silah almaya gelmiştir. Rumların katliamlarından korunma çabasındaki mücahitlere götürecektir. Ama izlendiğinin farkında değildir. Zafer, Solaklı'yı onun peşine takar. Solaklı ömer'i devreye sokar. ömer bu esnada, Asım'la karşı karşıya gelir.
Leyla'nın ise Elif adında bir kızkardeşi vardır. Doktor olan Elif, Asım'a en zor anında yardım eder.
İki Yeni Oyuncu
Elif karakterine hayat verecek olan Buse Varol'u, daha önce Şehrin Melekleri, Kış Güneşi ve Arka Sokaklar dizilerinden tanıyoruz. Asım karakterini canlandıracak olan Gurbey İleri ise, daha önce Kalbim Seni Seçti, Muhteşem Yüzyıl, Kaderimin Yazıldığı Gün ve Eve Dönüş dizilerinde tanıdığımız bir isim.