Sevda Kuşun Kanadında


Sevda Kuşun Kanadında 18.Bölüm Özet

Türkiye'nin 70'li yıllarını anlatan TRT1'in dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında bu hafta da Türkiye'nin yakın tarihindeki gizemli ve karanlık olaylara ışık tutmaya devam ediyor.
Bu Cuma 18. bölümüyle ekrana gelecek dizide, işçiler üzerinden sahnelenen kirli senaryolar anlatılıyor...
İşçi Eyleminde Kan Dökülür
Zafer'in fabrikasında çalışan işçilerin grevi karşıt görüşlü iki grubu karşı karşıya getirmiştir. ülkücü ve Solcular karşılıklı olarak silahları çekmiş, herkes ilk kurşunu kimin sıkacağını beklemektedir. Ancak karanlık güçlerin gözü yine gençlerin üzerindedir. Bilinmeyen bir yerden kalabalığın üzerine atış açılır ve kan akar. Peki iki grubu karşı karşıya getirip ülkede kaos ve anarşi çıkarmak isteyen kim?
Zafer Zor Durumda
Zafer fabrikasındaki grevi bir türlü bitiremez. Grevin ardındaki güçleri bulmak için harekete geçer. Hayatı boyunca başkalarına karşı düzenlediği kumpaslar artık kendisine dönmüştür. O ve Solaklı, yaşananların ömer'in işi olduğunu düşünmektedir. Zafer'in hedefinde yine ömer vardır.
Asım ve Elif Karşı Karşıya
Zeliş, Asım ve Leyla tarafından bir ailenin yanına verilir. Elif bu duruma kızar ve Asım'la karşı karşıya gelir. Asım'ın tek derdi bu değildir. Aynı zamanda İstanbul'da kalacak bir eve ihtiyacı vardır.
MTTB'ye Kumpas
MTTB'nin kapatılması üzerine savcı iddiname hazırlar. Aldığı talimat üzerine amacı MTTB'yi süresiz kapatmaktır. Ancak Asım'ın elinde çok önemli bir delil vardır.