Sevda Kuşun Kanadında


Sevda Kuşun Kanadında 23.Bölüm Özet

Türkiye’nin yakın tarihine ışık tutan TRT1’in dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında heyecan dolu bir bölümler geliyor.  
Bu Cuma 22. bölümüyle izleyici karşısına çıkacak dizide, Ömer’in Kabadayılar dünyasındaki yükselişini, Cemil Ateş’e verilen önemli görevi ve Asım’ın peşini bırakmayan karanlık güçleri izleyeceğiz.
Ömer’in İntikamı
Silahlar çekilmiş, herkes adeta ilk kıvılcımı kimin çakacağını beklemektedir. Tam ortalık kan gölüne dönmek üzereyken Kabadayılar dünyasının ağır abisi Demirleblebi araya girer. Tarafına belli eder. Büyük hesaplaşma ise yeni başlamıştır. Ömer’in yanında yer alan Demirleblebi de savaşa katılmıştır. Ve sonucunda ağır bir bedel öder. Oğlu Mete, babasının intikamını almak için Ömer’in emrine girer. Savaş iyiden iyiye kızışır.
Cemil Ateş’e Önemli Görev
Zafer kendi adamını istihbaratın başına geçirmek için uğraşırken, araya Türkeş girer. Türkeş’in tavsiyesiyle Cemil Ateş beklenmedik bir makama getirilir. Zafer ve Amiral bu hamle karşısında büyük bir öfkeye kapılır. Ancak her ikisinin de vazgeçmeye hiç de niyeti  yoktur.
Asım’ın Peşindeki Ajan
Asım’ın milli piyade tüfeği projesinin geleceğinden çekinen  dış güçler, silah satıcıları, bu projeyi ortadan kaldırmak için Asım’ın peşine ajan takar. Ajanlar, Asım ve Elif’i tuzağa düşürürler…
Filiz Ne Yapacak?
Filiz ise başörtüsü bahanesiyle üniversitenin karıştırılmasından kendisini sorumlu tutar. Artık mücadele edemeyeceğini düşünür ve İstanbul’u terk etmek için hazırlık yapar. Ancak Ömer buna izin verecek midir ? Filiz’in karşısına çıkar, kalması için ondan tek şart ister. Ama Ömer için bu çok zor bir istektir…