Sevda Kuşun Kanadında


Sevda Kuşun Kanadında 17.Bölüm Özet

ömer Asım'ın Gerçek Kimliğini öğreniyor
Türkiye'nin 70'li yıllarını anlatan TRT1'in dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında bu hafta da Türkiye'nin yakın tarihine ışık tutmaya devam ediyor.
Bu Cuma 17. bölümüyle ekrana gelecek dizide, ömer, Asım'ın gerçek kimliğini öğrenecek.
ömer'in Solaklı'yı Bitirme Planı
Geçtiğimiz hafta Solaklı'nın isteğiyle Kıbrıs Mücahidi Asım'ın peşine düşen ömer, Solaklı'nın oyununa geldiğini öğrenince karşı hamle yapmaya karar verir. Asım'ın aslında bir kahraman olduğunu öğrenir ve Cemil Ateş'le birlikte düşmanlarının işini bitirecek bir plan yapar.
Asım ve Elif Zeliş'e Yardım Eder
Asım kendisine emanet edilen ve annesi Rumlar tarafından şehit edilen Zeliş'e yeni bir aile bulmak için çaba gösterir. Asım'ın bu konudaki en büyük destekçisi Doktor Elif'tir. Elif'in ablası gazeteci Leyla, Zeliş'i Kıbrıslı bir ailenin yanına vermeye çalışır. Asım'la yüzyüze gelir.
İşçiler üzerinden Kaos
Amiral'in hedefinde ise Zafer'in fabrikasında çalışan işçiler vardır! İşçileri provoke eder, greve götürür. Bir yandan da solcu öğrencileri işçilere destek vermeleri için devreye sokar. Amaç, kaos oluşturmaktır. Zafer grevi öğrenince karşı atağa geçer. ömer de bu çatışmann içine girer. Ve yine kan akar!