Sevda Kuşun Kanadında


Sevda Kuşun Kanadında 22.Bölüm Özet

Türkiye’nin 70’li yıllarını anlatan TRT1’in dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında bu hafta da Türkiye’nin yakın tarihini aydınlatmaya devam ediyor.  
Bu Cuma 22. bölümüyle izleyici karşısına çıkacak dizide, Ömer’in Kaşıyaralı’nın mekanını basmasını ve Zafer’in üniversitede öğrencileri nasıl provoke ettiğini izleyeceğiz.  
Hava Kurşun Gini Ağır
Kabadayılar dünyasına hızlı bir giriş yapan Ömer, kendi kurallarını ilan edince Zafer’in adamı Kaşıyaralı ile karşı karşıya gelir. Ömer öldürülen adamının hesabını sormak için  Kaşıyaralı’nın mekanını basar ve karşılıklı silahlar çekilir… Hava kurşun gibi ağırdır…
Asım Zafer’in Hedefinde
Üniversitede ise ortam gergindir. Gençler arasındaki kavgalar aralıksız sürmektedir. Zafer bir yandan olayları provoke ederken bir yandan da Asım’ı üniversiteden attırmak için plan yapar. Çünkü her adımında karşısına Asım çıkmaktadır.
Diğer yandan Amiral, kontrolünden çıkan Zafer'in işini bitirmek için gizliden gizliye çalışmalarını sürdürmektedir. Birlikte çalışmayı teklif ettiği Zafer’in kara kutusu Bekir ise kararını vermiştir…
Yeni Oyuncu
Sevda Kuşun Kanadında’nın oyuncu kadrosuna bu haftadan itibaren Ali Buhara Mete de dahil oldu. Dizide Mete karakterine hayat verecek olan Ali Buhara Mete, daha önce Kurtlar Vadisi Pusu’da 3 sezonda toplam 103 bölüm boyunca “Akif” karakterini canlandırmış ve diziye 264. Bölümde veda etmişti. Mete ayrıca Halil İbrahim Sofrası, Eşref Saati ve Bir Kadın Tanıdım isimli dizilerde de rol almıştı.