Sevda Kuşun Kanadında


Sevda Kuşun Kanadında 27.Bölüm Özet


Türkiye'nin yakın tarihine ışık tutan TRT1'in dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında'da heyecan devam ediyor.
Salı günü saat 20.00'de ekrana gelecek olan dizide Hüsnü'nün vurulması sonrası gelişen olaylar ve darbeye zemin hazırlamak için üniversiteyi kimlerin ateşe verdiği anlatılıyor.
Karanlık Odaklar İş Başında
Hüsnü, sokakları kan gölüne çevirmeye çalışan ve karanlık odaklarca kullanılan devrimci gençler tarafından vurulmuştur. Herkes şoktadır. Amiral ise elini oğuşturmaya başlamıştır bile. Peki Hüsnü'nün vurulmasına MTTB'li gençler nasıl karşılık verecektir?
ömer'e Büyük Şok
Hapse atılan ömer, diğer kabadayılarla aynı koğuşa konmuştur. Kaşıyaralı ömer'in işini bitirmek için bunun iyi bir fırsat olduğunu düşünmektedir; ancak ömer'in de ona bir sürprizi vardır. Bir süre sonra ömer'in hapis günleri sona erecektir. Kendisini kimin hapisten çıkardığını öğrendiğinde ise büyük bir şaşkınlık geçirerecektir. ömer, asıl şoku mahalleye döndüğünde yaşayacaktır.
Asım ve Elif Ateşin Ortasında
Artık iş çığrından çıkmış Amiral'in talimatıyla üniversiteler ateşe verilmiştir. Sağcı solcu kavgası iyice kızışmış, olaylar darbecilerin istediği şekilde ilerlemektedir. Solcular üniversiteyi işgal etmiştir. Asım ve Elif olayların tam ortasında kalmıştır. ömer de oradadır ve Işık'ın oyunuyla tuzağa düşürülmüştür.