Sevda Kuşun Kanadında


Sevda Kuşun Kanadında 4.Bölüm Özet

TRT1’in yeni dizisi ‘Sevda Kuşun Kanadında’, 20 Mayıs Cuma akşamı izleyicilerini hüzünlendirecek 4. bölümü ile ekranlarda. Türkiye’de hemen her ailenin bir anısının olduğu, yakın tarihimizin çok önemli bir dönemine kamerasını çeviren ‘Sevda Kuşun Kanadında’nın 4. bölümünde:

Üniversite işgaline karşı çıkan Arif’in başına silah dayanır. Tarık, Arif’in vurulmasını istese de Tümay buna engel olmaya çalışır. Tümay’ın bu tavrına sinirlenen Tarık, bu durumu fırsat bilip Tümay’ı örgütten uzaklaştırmak ister.

İşgal sonrası Beyazıt Kulesi’ne kızıl bayrak çeken solcuların bu provokatif eylemini Zafer en iyi şekilde kullanmak için fitili ateşler, polise işgali sonlandırma emrini verir. Polisin üniversiteye sert biçimde girmesi sonucu kızı Tümay hastanelik olur.
Arif Tümay’ın durumu duyar duymaz hastaneye gider. O sırada Zafer, hastanede iyi bakılamayacağından,  kızını kendi evine götürmeye karar verir. Zafer yarı baygın Tümay’ı evine götürünce Nesteren de bu durumu Esma’ya karşı kullanmak için sinsi bir plan yapar. 
Zeynep ve Mustafa cephesinde de gerginlik had safhaya ulaşır. Arif’in halası Müberra, Hüsnü Bey’in ve çocukların karşı çıkmasına rağmen yeğeni Arif ile kızı Zeynep’i baş göz etmenin hayalini kurar. Müberra Zeynep’in itirazlarından ve hareketlerinden şüphelenip odasını karıştırınca Mustafa’dan gelen mektupları bulur.
Yakın tarihimizin çok ‘sıcak’ bir dönemine ışık tutan Sevda Kuşun Kanadında, heyecan dozu yüksek 4. bölümüyle 20 Mayıs Cuma Saat 20:00’da TRT1’de…