Sevda Kuşun Kanadında


Sevda Kuşun Kanadında 2.Bölüm Özet

Solcuların taranan kahvehanesinde yaralanan Tarık'ı Arif'in yardımıyla hastaneye yetiştirirler. Bunun üzerine Tümay ise bu gizemli delikanlıyı daha yakından tanımak ister. İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu öğrenen Tümay için Arif, kendisinin pek de tanımadığı bir dünyaya mensuptur. Hayata farklı pencerelerden bakan Arif ile Tümay'ın yolları üniversitede bir kez daha kesişecektir. Ve bu sefer beklenmedik bir olay neticesinde Arif ile Tümay karşı karşıya gelecektir.

Zafer cephesinde ise durum farklıdır. Bir yandan ayrı yaşadığı nikâhlı eşi Esma'nın boşanalım diye öne çıkışını durdurmalı diğer yandan birlikte yaşadığı Nesteren ile sessiz sedasız yoluna devam etmelidir. Tüm bunların yanında 'irtica dosyası' önünde, milleti nasıl sindireceklerini kurmaylarıyla tartışan Zafer beklenmedik bir olayla karşılaşır. Solcuların kahvehanesini ve ülkü Derneği Başkanı ömer'in dükkânını kendisinden habersiz kim kurşunlatmıştır? Zafer kendi kontrolü dışında gelişen bu olayın peşine düşer ve sonunda sürpriz bir isimle karşılaşır.

Bu arada solcular hukuk fakültesini işgal etme kararı sonrası harekete geçer. ülkücüler buna karşı hamle yapmayı planlar. Arif ve arkadaşlarının başını çektiği Milli Türk Talebe Birliği'nin üniversitedeki bu işgal karşısında nasıl bir tavır alacağı ise merak konusudur.

Yakın tarihimizin bir dönemine ışık tutan Sevda Kuşun Kanadında, heyecan dozu yüksek, imkansız bir aşk hikayesinin anlatıldığı 2. bölümüyle 6 Mayıs Cuma Saat 20:00'de TRT1'de...