Sevda Kuşun Kanadında


Sevda Kuşun Kanadında 5.Bölüm Özet

Başrollerini Murat ünalmış, Deniz Baysal, Ufuk Bayraktar, Müge Boz, İlker Kızmaz ve Yavuz Bingöl'ün paylaştığı TRT 1'in yeni dönem dizisi 'Sevda Kuşun Kanadında', 27 Mayıs Cuma akşamı izleyicilerini hüzünlendirecek 5. bölümü ile ekranlarda. Türkiye'de hemen her ailenin bir anısının olduğu, yakın tarihimizin çok önemli bir dönemine kamerasını çeviren 'Sevda Kuşun Kanadında'nın 5. bölümünde:

Arif son anda MTTB'ye yerleştirilen silahları fark eder. Bu silahları bir araziye ömer ve Mustafa'yla açtıkları çukura gömerken fotoğrafları çekilir. İbrahim Başkan ve arkadaşları ise silah baskınının şaşkınlığını yaşarken, şaşkınlık yaşayan bir diğer taraf da İstihbarat Başkanı Bekir ve Zafer Komutandır. Zafer'den fırça yiyen Bekir'e David tarafından oldukça ilginç bir teklif yapılır.
Arif silah meselesini çözdükten sonra Tümay'ı merak eder ve evine gider. Bu esnada Esma, Nesteren tarafından Zafer'in evinden kovulmuş ve Tümay kendisine gösterilmemiştir. Kızını merak eden Esma'yı teselli etmek ise Arif'e düşer. Arif'in evine gelip annesiyle tanışması Tümay'ın hoşuna gitmiştir.
ömer, çok önemli bir cinayete tanık olur. Bunu Arif ve Tümay'la paylaşır ama Tümay kendisine şüpheyle yaklaşır. Diğer taraftan Tarık bir takım kirli dosyalar çıkarır ortaya. Ama bu dosyalar pek çok kişinin canını tehlikeye sokacaktır. Tarık, Murat, Zafer, Arif, ömer karşı karşıya gelir. Pek çok gizli gerçek ortalığa saçılmak üzeredir.
Yakın tarihimizin çok 'sıcak' bir dönemine ışık tutan Sevda Kuşun Kanadında, heyecan dozu yüksek 5. bölümüyle 20 Mayıs Cuma Saat 20:00'da TRT1'de...