Sevda Kuşun Kanadında


Sevda Kuşun Kanadında 6.Bölüm Özet

Tümay, Arif’e inanır ve Tarık’ı artık bir katil olarak görür. Tarık ise Zafer’in gözünden düştüğünü bildiğinden son bir oyun oynayıp öylece ortadan yok olmayı planlar. Işık, Zafer’e gidip Tarık’tan kendilerini korumasını ister. Zafer, kuşluğa gizlediği belgelerin çalındığını fark eder. Bunu da Tarık’ın yatığı bellidir. Tarık belgelerdeki sırları açıklarsa yer yerinden oynayacağından Zafer, Murat’a Tarık’ı ortadan kaldırması için emir verir. Murat, Tarık’ı öldürmek için gittiğinde Tarık’la başka bir plan kurarlar.
MTTB ile solcuları karşı karşıya getiren Zafer istediği provakatif sonucu yine alamaz. Çünkü bu sefer beklemediği şekilde dürüst bir polis çıkmış,  o andaki kirli oyunu bozmuştur.  Zafer, istihbarat Başkanı Bekir’i tekerlerine çomak sokan Cemil Ateş’i araştırması için görevlendirir. Cemil Ateş, gayet dişli çıkar ve doğru bildikleri uğruna eyvallahı olmayan bir polis olarak tanınır. Zafer’lerin işi şimdi biraz daha zordur.
Necmettin Erbakan, Konya’nın tanınmış hocalarından Tahir Hoca Efendi ile görüşür.  Kararlı şekilde başlattığı siyasi mücadelede büyük destek görmeye devam eder.  
Üstad’ı MTTB’de ağırlayan gençler, bir konferansa hazırlanırlar. Üstad çıkarken Kasımpaşalı’nın şiir okuyuşunu duyar ve ilgilenir.
Zeynep’i isteme gününde gözaltına alınan Mustafa’yı içerden çıkarmak için İbrahim Başkan, Arif ve Hüsnü Bey seferber olur. Hüsnü Bey’in girişimleri sonuç verir ve içerde ağır işkenceler gören Mustafa’yı almak için Cemil Ateş harekete geçer.
Yakın tarihimizin çok ‘sıcak’ bir dönemine ışık tutan Sevda Kuşun Kanadında, heyecan dozu yüksek sezon finali ile 3 Haziran Cuma Saat 20:00’da TRT1’de…