Ana Kuzusu


Bu bölümün tamamı ve daha fazlası Tabii’de!

Ana Kuzusu 5.Bölüm

Ana Kuzusu'nda haftanın son günü eleme finali heyecanı var. Final sonunda bir yarışmacı annesiyle birlikte Ana Kuzusu'nda elenecek. Ana Kuzusu'ndan hangi kızın annesiyle birlikte eleneceği ise yapılacak 3 özel oyundan sonra belli olacak
Kızlar, eleme finali öncesinde 3 özel oyunda 6 altını kazanmak için mücadele edecek. Zamana karşı yapılacak 3 özel oyun sonunda değerlendirmeyi sunucu özlem Balcı yapacak.
özel oyunlar öncesinde Elif Gülcanoğlu'nun 18 altını bulunuyor. Kübra Göven ve Simge Yılmaz'ın 16 altını var. Seda Şan ise 14 altına sahip. Ancak, 6 altının sahibini bulacağı 3 özel oyunlar dengeleri tamamen değiştirebilir.
İlk özel oyun, mantı kapama olacak. 4 yarışmacı kız, ayrı ayrı olarak 5 dakikalık süre içinde en çok mantıyı kapamaya çalışacak. Oyunu kazanan yarışmacı 2 altının sahibi olacak.
Diğer özel bir oyun ise ipe patlıcan dizme olacak. Yarışmacılar, yine ayrı ayrı olarak 5 dakikalık süre içinde en çok patlıcanı ipe dizmeye çalışacak. Bu özel oyunun birincisi 2 altın alacak.
özel oyunların son oyunu ise ip sarma olacak. Anneler örgü iplerini tutarken, kızlar 5 dakika süre içinde ipleri sarmaya çalışacak. En çok ipi saran 2 altınını sahibi olacak.
özel oyunlarda dağıtılacak 6 altınla birlikte hafta boyunca en az altını toplayan yarışmacı, annesiyle birlikte Ana Kuzusu'ndan elenecek. Elenecek yarışmanın yerine hafta başında yeni bir anne-kız yarışmaya dahil olacak.

diğer bölümler :